Majowy przegląd inwestycji

  • 4.05.2017, 18:39 (aktualizacja 04.05.2017 18:48)
  • materiały prasowe
Majowy przegląd inwestycji
Podczas spacerów w długi majowy weekend można dostrzec postęp prac w inwestycjach realizowanych w naszym mieście.

Najbliżej finału są prace długo wyczekiwanej dodatkowej kładki pieszo rowerowej, po północnej stronie mostu drogowego w ciągu ulicy Raciborskiego na Kanale Raduni.  Nowa, północna kładka, zepnie używaną przez rowerzystów drogę technologiczną na wale Kanału Raduni, ze ścieżką rowerową po jego zachodniej stronie. W ten sposób zapewniony zostanie bezpieczny i wygodny zjazd z drogi technologicznej.

Z nowej kładki już teraz dostrzec można nowy charakterystyczny element krajobrazu w tej części miasta:  biały krzyż na czerwonym tle. To elewacja siedziby Samodzielnego Powiatowego Pogotowia Ratunkowego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Oddanie budynku do użytku ma nastąpić w lipcu 2017 roku.   

Na początkowym etapie prac jest z kolei budowa odcinków ulic: Strzeleckiego, Czekanowskiego, Romera, Dobrowolskiego, Domeyki oraz ul. Dybowskiego. Budowa tych ulic usprawni komunikację mieszkańców szybko rozwijającego się osiedla bursztynowego. Zakończenie inwestycji drogowych planowane jest na koniec września 2017 roku.

materiały prasowe

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe